Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2002 / 275 pagina’s / Engels / 9780971435230
€ 13,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2002 / 275 pagina’s / Engels / 9780971435230
€ 13,50
Uitverkocht
Uitverkocht
AUTHOR, TEACHER AND SPIRITUAL MASTER Jed McKenna tells it like it’s never been told before. A true American original, Jed succeeds where countless others have failed by reducing this highest of attainments — Spiritual Enlightenment — to the simplest of terms.
Effectively demystifying the mystical, Jed astonishes the reader not by adding to the world’s collected spiritual wisdom, but by taking the spirituality out of spiritual enlightenment. Never before has this elusive topic been treated in so engaging and accessible a manner.
A masterpiece of illuminative writing, Spiritual Enlightenment is mandatory reading for anyone following a spiritual path. Part exposé and part how-to manual, this is the first book to explain why failure seems to be the rule in the search for enlightenment — and how the rule can be broken.
| Gewicht | 375 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 14 × 1,5 cm |
| ISBN | 9780971435230 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Wisefool Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2002 |
| Aantal pagina's | 275 pagina's |
| Gewicht | 375 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 14 × 1,5 cm |
| ISBN | 9780971435230 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Wisefool Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2002 |
| Aantal pagina's | 275 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.