Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2001 / 164 pagina’s / Engels / 9780835607971
€ 9,95
Op voorraad
Op voorraad
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2001 / 164 pagina’s / Engels / 9780835607971
€ 9,95
Op voorraad
Op voorraad
Theosophist Annie Besant (1847-1933) drew from the ancient wisdom of the East to explore the deep recesses of the mind. The original edition was published in 1903 and has been in print ever since. Now leading contemporary Theosophists have painstakingly revised the text to free its timeless truths from the time-bound language of the early twentieth century and make it more accessible to today’s readers. The result is a clear discussion of subjects of increasingly high interest: concentration, memory, consciousness, telepathy, sleep and dreams, cultivation of the will, and access to your higher self.
| Gewicht | 300 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,3 × 1,3 cm |
| ISBN | 9780835607971 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Quest Books |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2001 |
| Aantal pagina's | 164 pagina's |
| Gewicht | 300 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,3 × 1,3 cm |
| ISBN | 9780835607971 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Quest Books |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2001 |
| Aantal pagina's | 164 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.