Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 4de druk / 2002 / 184 pagina’s / Nederlands / 9789020253986
€ 22,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 4de druk / 2002 / 184 pagina’s / Nederlands / 9789020253986
€ 22,50
Uitverkocht
Uitverkocht
De Filokalia is gebaseerd op de geestelijke ervaringen van de kerkvaders, kluizenaars en gebedsoefenaars van de vroegchristelijke kerk. Een bekende man hierbij is Johannes Chrysostomos. Bij het gebed van de westerse kerken blijft dikwijls een kloof bestaan tussen god en de beperkte zondige mens, terwijl Christus zei: ‘Het Koninkrijk der hemelen is in U lieden’. Het hindoeïsme kent zijn japa-yoga, de islam zijn praktijk van de dhikr en het boeddhisme zijn nembutsu. Al deze vormen van innerlijk gebed hebben met elkaar gemeen de voortdurende herhaling van een korte spreuk, zoals wij die kennen in de katholieke kerk bij de litanieën. Het verstandelijk denken verliest daarmee zijn superioriteit en men komt dan tot een onpersoonlijk bewustzijn. De dualiteit tussen het ik en het andere, tussen subject en object van het denken vervaagt. De mens laat de verschillende en onderscheiden dingen achter zich en maakt zich één met het Ene, de Enige, de Eenmakende. Dit is een bloemlezing uit een van de diepzinnigste facetten uit de oosters-byzantijnse kerk.
| Gewicht | 380 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,5 × 13,5 × 2,2 cm |
| ISBN | 9789020253986 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Uitgeverij Ankh-Hermes |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 4de druk |
| Jaar Uitgave | 2002 |
| Aantal pagina's | 184 pagina's |
| Gewicht | 380 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,5 × 13,5 × 2,2 cm |
| ISBN | 9789020253986 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Uitgeverij Ankh-Hermes |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 4de druk |
| Jaar Uitgave | 2002 |
| Aantal pagina's | 184 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.